
MUP ZDK: Evidentirane krađe, ugrožavanje sigurnosti i posjedavanje opojne materije tokom jučerašnjeg dana
Na području Zeničko-dobojskog kantona javni red i mir je narušen u šest slučajeva, kojom prilikom nije bilo povrijeđenih lica, navodi se u izvještaju MUP-a ZDK za 15 februar.
U navedenim slučajevima intervenisali su policijski službenici i protiv počinilaca prekršaja preduzeli zakonom predviđene mjere i radnje.
Dežurnoj službi Policijske stanice Žepče jučer se u 12:45 obratila A.D. iz Žepča i tom prilikom prijavila krivično djelo ugrožavanja sigurnosti izvršeno od strane lica M.D. rođenog 1977. godine, iz Žepča. Daljni rad na dokumentovanju prijavljenog krivičnog djela poduzimaju istražitelji Policijske stanice Žepče.
U mjestu Kopači u Visokom jučer u 15:55, prilikom kontrole i pregleda putničkog motornog vozila marke “Renault” kojim je upravljalo lice A.B. rođeno 1996. godine, iz Zenice, policijski službenici Policijske stanice Visoko su pronašli sadržaj praškaste materije koja svojim izgledom asocira na opojnu drogu, težine 0,80 grama. Navedeno lice je lišeno slobode i zadržano u prostorijama za zadržavanje.
U Tešnju je u toku noći sa 14. na 15. februar, u ulici Braće Pobrić, od strane nepoznatog lica izvršena teška krađa u podrumske prostorije vlasništvo lica M.Z. iz Tešnja, kojom prilikom je otuđena određena količina alata i vodomaterijala. Izvršen je uviđaj od strane istražitelja Policijske stanice Tešanj.
Također sa 14. na februar, u ulici 7. muslimanske brigade u Kaknju, od strane nepoznatog lica izvršena je teška krađa u garažu vlasništvo lica D.H. iz Kaknja, kojom prilikom je otuđena određena količina alata. Izvršen je uviđaj od strane istražitelja Policijske stanice Kakanj.
Na području kantona dogodile su se četiri saobraćajne nezgode u kojim nije bilo povrijeđenih lica, dok je na vozilima pričinjena materijalna šteta.