Odigrano 10. kolo u Centru: Žepče u nadoknadi vremena izbjeglo poraz u Visokom

Odigrano 10. kolo u Centru: Žepče u nadoknadi vremena izbjeglo poraz u Visokom

Ovog vikenda odigrani su mečevi 10. kola Druge lige FBiH – grupa Centar u nogometu. Šest utakmica je odigrano jučer, a dva duela su bila na programu danas, kojima je kompletirana prva trećina prvenstva.
U Zavidovićima i u Maglaju su slavile domaće ekipe. Krivaje je sa 3:1 pobijedila Goražde, uz pogotke Mirsada Šijerkića, Merisa Gluhića i Hanan Sojkića, a jedino gol za goste je postigao Ammar Đuderija, dok je Natron golovima Muamera Kadušića, Damira Topalovića i Muamera Kapića sa sigurnih 3:0 ispratio nogometaše Nemile.
Također rezultatom 3:0 u Jelahu je slavila domaća ekipa Borca, koja je pobijedila SAŠK Napredak. Redom su pogađali Idriz Osmić, Benjamin Hadžikadunić i Nedim Subašić.
U Visokom su nogometaši Žepča 1919 izbjegli poraz u nadoknadi vremena. Domaća Bosna je u posljednjih pola sata utakmice imala vodstvo golom Tarika Pandžića, međutim Ivan Martinović je spasio goste poraza pogotkom za 1:1.
Na stadionu Otoka u Sarajevu je viđeno čak 10 golova, a Mošćanica je rezultatom 7:3 pobijedila Liješevu. Danin Čahut je bio prvo ime utakmice sa pet pogodaka, dok je dvostruki strijelac za Mošćanicu bio Amel Zunđa. Za goste iz Liješevu u listu strijelaca su se upisali Hamza Vardo, Bakir Merdić i Harun Čunjalo.
Famos se u završnici utakmice spasio poraza od Unisa. Gosti iz Vogošće su vodili golovima koje su postigli Dino Operta i Haris Čelebić, međutim Emir Mulaosmanović je postigao dva gola za izjednačenje i konačnih 2:2.
Danas je Rudar u Župči deklasirao Vareš sa 0:6 te preuzeo lidersku poziciju na tabeli. Strijelci za goste iz Kaknja su bili Deni Šabić, Sedin Ljuca, Adi Bešić, Belmin Kobilica i dvaput Abdullfatai Shuaib.
U drugom meču današnjeg programa Baton je kao gost trijumfovao u Doboj Kaknju protiv Mladosti rezultatom 1:2. Sanin Omerbašić i Srđan Stanić su postigli pogotke za goste iz Sarajeva, dok je utješni gol za domaće postigao Anes Begić.
Nakon ovog kola Rudar je preuzeo prvo mjesto sa 26 bodova, koliko ima i Unis, dok je Borac na 18 bodova, a slijede Natron i Krivaja sa po 17 bodova. Na začelju tabele su Liješeva sa šest i SAŠK sa pet bodova.
Listu strijelaca predvode Haris Čelebić iz Unisa i Sedin Ljuca iz Rudara sa devet golova, a slijedi Armin Cibra iz Unisa, Amar Mašić iz Liješeve i Mirsad Šijerkić iz Krivaje – svi sa po osam pogodaka.
Rezultati 10. kola
NK Krivaja – FK Goražde 3:1
NK Natron – NK Nemila 3:0
FK Borac – NK SAŠK Napredak 3:0
NK Bosna – NK Žepče 1919 1:1
FK Mošćanica – FK Liješeva 7:
FK Famos – FK Unis 2:2
FK Mladost – FK Baton 1:2
NK Vareš – FK Rudar 0:6


