
Večeras je u dvorani KŠC “Don Bosco” odigrana utakmica 12. kola košarkaškog Prvenstva BiH – Liga 14 između KK Orlovik Nansi i KK Mladost, a pobijedili su domaći s rezultatom 91:79 (20:15; 32:29; 20:14; 19:21).
Domaći košarkaši su poveli na otvaranju utakmice sa 8:0, nakon čega Mladost uzvraća serijom 6:0 što je natjeralo klupi Orlovika da pozove time-out. Gosti su ubrzo preokrenuli rezultat i tri i po minute do kraja četvrtine su vodili 10:13. Ipak Orlovi su u završnici prvog perioda vratili prednost te isti okončali sa 20:15.
Žepčaci su vodili u drugoj dionici, košarkaši iz Mrkonjić Grada su tri minute prije odmora uspjeli izjednačiti na 40:40, nakon čega je uslijedila serija 8:0 domaćih, a na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 52:44.
Orlovik je već na početku drugog poluvremena ubacio u brzinu više i napravio seriju 10:0, a domaća momčad ubrzo stiže i do +20 pri rezultatu 66:46. Ipak Mladost je uspjela ublažiti zaostatak, a rezultat nakon treće četvrtine je bio 72:58.
U posljednjoj dionici nije bilo puno neizvjesnosti, iako je ova četvrtina pripala gostima, u konačnici košarkaši Orlovika su ostvarili sigurnu pobjedu sa 91:79.
Orlovik su do pobjede predvodili Adnan Arslanagić sa 16 poena, po 14 su postigli Amar Mehić i Emir Preldžić, po 13 Abdul-Hakim Delić i Ramo Rizvić, a 11 poena je zabilježio Edo Preldžić.
Najefiksaniji kod Mladosti su bili Đorđe Aleksić sa 20, dva poena manje je postigao Stefan Mitrović, Matija Popović je ubacio 15, a dvocifren sa 11 poena je bio i Luka Andrić.
Ovo je za Orlovik bila šesta ovosezonska pobjeda, uz isto toliko poraza, dok ekipa Mladosti ostaje na četiri pobjeda, a večerašnji poraz je njihov osmi u sezoni.
U narednom kolu Orlovik će gostovati sarajevskim Sparsima, dok će Mladost u Mrkonjić Gradu ugostiti tuzlansku Slobodu.

