
Četvrtak i petak neradni dani u FBiH
Federalno ministarstvo rada i socijalne politike obavijestilo je javnost da se, u skladu sa Zakonom o praznicima (“Službeni list SFRJ”, broj: 6/73), koji se primjenjuje kao federalni zakon, Međunarodni praznik rada obilježava dva dana, 1. i 2. maja.
S obzirom da je prvi dan maja ove godine u četvrtak, neradni dani u Federaciji Bosne i Hercegovine bit će četvrtak 1. maj i petak 2. maj 2025. godine. Tokom tih dana poslodavci, ustanove, organi uprave i druge pravne osobe neće raditi.
Ovim povodom, federalni ministar rada i socijalne politike Adnan Delić uputio je čestitku svim radnicima u Federaciji BiH, poručivši da Praznik rada jeste simbol borbe za prava radnika, koji nas podsjeća da je rad temelj dostojanstva svakog pojedinca.
“U vremenu koje nosi brojne izazove, kako na tržištu rada, tako i kroz općenita globalna kretanja, nastavit ćemo raditi na tome da jačamo prava radnika, da ona budu dostupna svakom radniku, a također ćemo nastojati da dijalog između radnika i poslodavaca, ali i predstavnika vlasti, bude sadržajniji i pravedniji. Uime Ministarstva i u svoje ime, svim radnicima u Federaciji BiH želim sretan Prvi maj. Svaka promjena na bolje moguća je uz zajednički trud, odgovornost i međusobno poštovanje svih nas koji smo upućeni jedni na druge“, poručio je ministar Delić, saopćeno je iz Federalnog ministarstva rada i socijalne politike.