
Neimari gostuju u Mostaru u prvom polufinalnom duelu play-offa za prvaka
U vikendu pred nama odigrat će se prve utakmice polufinala play-offa za prvaka Premijer lige BiH u futsalu.
U prvom od dva polufinalna meča sutra će u Mostaru snage odmjeriti domaći FC Mostar SG i gostujući tim MNK Neimari, a meč je na programu od 20 sati i dvorani SRC “Mithad Hujdur Hujka”.
Obzirom da su regularni dio sezone završili sa samo jednim porazom i jednim neriješnim rezultatom, te sa 16 poraza, Mostarci su kao drugoplasirani tim prvenstva bili slobodni u prošlom krugu doigravanja, dok su Neimari poslije velikog preokreta i sa 2:1 u seriji izbacili Željezničar.
Neimari sigurno ne pamte po dobrom prvi ovosezonski okršaj protiv ekipe Mostara, obzirom da su u trećem kolu igranom polovinom novembra u Zenici poraženi rezultatom 0:10.
Međutim, zenički malonogometaši su krajem januara u revanšu u Mostaru odigrali puno bolji meč, te je domaćin tek u završnici slomio njihov otpor i pobijedio sa 3:2, a sreća je bila i saveznik mostarke ekipe u tom meču obzirom da su gosti postigli dva autogola.
Polufinale play-offa, baš kao i četvrtfinalna faza, igra se na dvije pobjede, te je drugi duel ovih rivala zakazan za srijedu od 19 sati u zeničkoj Areni. U slučaju da rezultat bude 1:1 u serijama, treći i odlučujući susret bi se igrao u Mostaru.
U drugom polufinalnom meču, a koji se igra u nedjelju od 20 sati u Cazinu, MNK Bubamara će ugostiti MNK Sloga.