
Danas je u Aleksandrovcu odigrana utakmica 24. kola Prvenstva BiH u košarci, a gdje je domaći KK Student M:tel poražen od KK Orlovik rezultatom 79:82 (12:16; 26:21; 22:19; 19:26).
Gostujuća ekipa je bila nešto bolja na otvaranju utakmice. Orlovik je u uvodnim minutama poveo sa 4:10, a prva četvrtina je pripala gostima sa 12:16.
Rezultatska prednost je bila na strani Žepčaka do završnice poluvremena, a kada Student na tri minute do kraja druge četvrtine preuzima vodstvo i na poluvrijeme odlazi s poenom prednosti, odnosno, rezultatom 38:37.
Treća dionica je bila poprilično ravnopravna, Orlovik je u jednom navratio imao vodstvo, ali blaga rezultatska prednost je bila na strani domaćeg tima, koji je uoči posljednje četvrtine imao vodstvo sa 60:56.
Košarkaši Orlovika su serijom 8:0 preuzeli vodstvo nakon četiri minute igre u zadnjoj četvrtini, pa su vodili sa 64:68. Imali su gosti ubrzo i +8 što je bila najveća prednost na ovom susreti. Na 23 sekunde Orlovik je vodio sa 73:79, međutim sa pogođene dvije trojke Studenti su praktično na sedam sekundi do kraja imali i napad za pobjedu. Žepčaci su se uspjeli odbraniti napad i pogoditi slobodna bacanja za konačnih 79:82.
Najefikasniji igrač na parketu je bio Tarik Hrelja iz domaće ekipe sa 22 poena i 11 skokova, kod Studenta je Stefan Milošević ubacio 17, Srđan Jovanović 22, dok je dvocifren sa 10 poena bio i Kristijan Ateljević.
Ekipu Orlovika je predvodio Emir Ahmedović sa 16 poena, po 14 su ubacili Abdul-Hakim Delić i Ramo Rizvić, dok je Edo Preldžić postigao 12 poena.
Večerašnja pobjeda je bila 12. pobjeda košarkaša Orlovika ove sezone, uz 10 poraza, dok je banjalučki Student ostao na devet pobjeda i doživio šesti uzastopni poraz, odnosno, ukupno 13. poraz ove sezone.
U narednom kolu, u svojoj posljednjoj domaćoj utakmici ove sezone, Orlovik će u Žepču ugostiti Slobodu, dok će Student gostovati Radničkom.