
Večeras je u dvorani Luke u Gračanici odigrana utakmica 2. kola Premijer lige BiH za muškarce, a domaći RK Gračanica je zabilježio pobjedu protiv RK Maglaj rezultatom 34:31 (17:15).
Gosti iz Maglaja su imali aktivan rezultat sve do polovine drugog poluvremena. Gračanlije su većim tokom susreta vodili sa jednim ili dva pogotka razlike, da bi u presudnim trenucima pojačali ritam igre i povećali prednost, pa su pitanje pobjednika riješili desetak minuta do kraja kada stižu do +5.
Do kraja utakmice rukometašima Maglaja je pošlo za rukom da se približe Gračanica u nekoliko navrata na dva gola zaostatka, međutim znali su i domaći utakmicu privesti kraju te u konačnici doći do trijumfa sa konačnih 34:31.
Domaću ekipu do pobjede su predvodili David Kondić sa 10 pogodaka i Dino Hamidović koji je postigao gol manje, dok je sedam puta pogađao Muharem Milkunić. Listu strijelaca kod gostujuće momčadu su predvodili Amar Gračić sa osam i Eldar Musić sa pet postignutih pogodaka.
Ovo je za Gračanicu druga pobjeda ove sezone poslije koje ima maksimalna četiri boda, dok Maglaj ostaje na jednom bodu iz prvog kola.
U narednom kolu koje se igra u srijedu Gračanica će gostovati u Goraždu, dok će Maglajlije u prvoj utakmici pred domaćom publikom dočekati ekipu Vogošće.

