
U Zavidovićima sutra mirna šetnja u povodu obilježavanja Međunarodnog dana sjećanja na genocid u Srebrenici
Sutra će u Zavidovićima biti organizovana mirna šetnja povodom 11. jula – Međunarodnog dana sjećanja na genocid u Srebrenici i 30. godišnjice od pokušaja brisanja Bošnjaka s ovog područja.
Organizator aktivnosti je Bošnjaška zajednica kulture (BZK) Zavidovići, koji pozivaju građane da im se pridruže u mirnoj šetnji od 9 sati, u znak sjećanje na one koji više ne mogu da koračaju s nama, a koja počinje od prostorija udruženja u ulici Alije Izetbegovića.
Tom prilikom će biti upriličena i podjela Cvijeta Srebrenice, odnosno, ručno izrađenih cvjetova koje je ovo udruženje pripremilo kroz aktivnost “11 radionica za 11. juli”.
Od 10 sati će u JU “Kulturno-sportski centar” Zavidovići biti upriličeno svečano otvorenje izložbe učenika osnovnih škola s područja grada Zavidovići, kao i članova DLU „Impresija“.