Počeo drugi dio sezone Kantonalne lige ZDK, odigrane utakmice 10. kola

Počeo drugi dio sezone Kantonalne lige ZDK, odigrane utakmice 10. kola

Danas je utakmicama 10. kola počeo proljetni dio sezone Kantonalne lige Nogometnog saveza Zeničko-dobojskog kantona.
Vodeći Vareš je stigao do važne pobjede nad drugoplasiranom u Zenici, a strijelci za pobjedu gostiju rezultatom 2:0 su bili Kabir Likić i Tarik Likić.
Do gostujuće pobjede je stigao i Borac iz Tetova, a koji je s minimalnih 0:1 slavio u Novom Šeheru. Gol odluke je djelo Idriza Hamzića.
Uvjerljivu pobjedu je upisala tešanjska Pobjeda, koja je u Visokom rezultatom 0:4 porazila domaći Zmaj. Za goste su redom golove postizali Amel Maglić, Nedim Spahić, Belmin Kikić i Radovan Blagojević.
Jedini susret bez pobjednika je odigran u Šijama, a Napredak i Proleter su podijelili bodove odigravši 1:1. Gosti su poveli golom Peje Katića, dok je za domaće izjednačio Huso Muminović.
U ovom kolu slobodna je bila ekipa brezanskog Rudara.
Nakon ovog kola Vareš je usamljen u vrhu tabele sa 21 bodom, druga je Pobjeda sa 15, a slijede Fortuna i Novi Šeher sa 14.
Rezultati 10. kola:
NK Novi Šeher – FK Borac 0:1
NK Napredak – NK Proleter 1:1
NK Fortuna – NK Vareš 0:2
NK Zmaj – NK Pobjeda 0:4


