
Selektor fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine Sergej Barbez objavio je spisak igrač za nastup na predstojećem Svjetskom prvenstvu.
Na spisku se nalazi 26 reprezentativaca, dok je još devet igrača dobilo pretpoziv, a novo ime među Zmajevima je Ermin Mahmić, dvadesetjednogodišnji vezni igrač Slovana iz Liberaca koji je nedavno dobio dozvolu FIFA-e da nastupa za Bosnu i Hercegovinu.
Od pozvanih igrača, samo su Sead Kolašinac i Edin Džeko bili dio reprezentacije koja je 2014. upisala svoj prvi nastup na Svjetskom prvenstvu.
Primarni kamp bh. reprezentacije će biti u Salt Lake Cityu, gdje živi veliki broj Bosanca i Hercegovaca, iako će Zmajevi svoj prvi meč grupe B igrati 12. juna u kanadskom Torontu protiv domaće selekcije Kanade, nakon čega će 18. juna u Inglewoodu odmjeriti snage sa Švicarskom. Posljedni meč grupne faze na programu je 24. juna u Seattleu protiv Katara.
